TOUR de SCHOOL to pierwsza edukacyjna trasa osób niepełnosprawnych fizycznie po szkołach. Moglibyśmy nagrać kilka (a może nawet kilkanaście) filmików, moglibyśmy napisać niejedną książkę. Ale wybraliśmy spotkania.
To najprostsza i najlepsza forma przekazywania wiedzy o niepełnosprawności. To w zasadzie spotkanie z niepełnosprawnością. Bez dystansu, bez oficjalności, bez stereotypów.

Dlaczego w ten sposób?

DOŚWIADCZENIE

Jak się nie przewrócisz – to się nie nauczysz. Jak sobie pościelisz – tak się wyśpisz. Mądrości ludowe od dawna podają, że najlepiej uczymy się przez doświadczenie. I tak jest z naszym spotkaniem. To konkretne, dobrze zaprojektowane doświadczenie.

ROZMOWA

Nie monolog, nie wystąpienie. Rozmowa. To taka forma komunikacji, w której uczestniczą dwie strony. Zadają sobie wzajemnie pytania, odpowiadają, słuchają. Szczerze odpowiadamy na pytania, które zadają dzieci i młodzież.

OSWAJANIE

Przez spotkanie i rozmowę tworzymy “nowy świat”. Taki, w którym osoby niepełnosprawne nie są “kimś innym”, tylko “jednym z nas”. To pozwala obalać stereotypy, wyobrażenia. Pozwala żyć… normalnie.

#PełnaProfeska


Warto wspomnieć, że do spotkań podchodzimy profesjonalnie. Mamy przygotowany plan, który oczywiście dostosowujemy do potrzeb grupy, z którą się spotykamy.
Osobom niepełnosprawnym towarzyszą opiekunowie/wolontariusze, ale również trenerzy, czuwający nad przebiegiem spotkania i “bezpieczeństwem psychicznym” uczestników. Spotkanie ma być dobre dla wszystkich.

W pierwszej edycji odwiedzimy 10 szkół z aglomeracji śląskiej. Chcesz, żebyśmy zawitali do Twojej szkoły?

Zgłoś szkołę